UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, które pozwala osobom zadłużonym, które nie mogą poradzić sobie ze spłatą swoich długów, na uzyskanie oddłużenia. Procedura ogłoszenia upadłość konsumencka dotyczy wyłącznie osób, które nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań.  Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej składa się przez elektroniczny system KRZ (Krajowy Rejestr Zadłużonych). Cały proces jest uregulowany w przepisach dotyczących prawa upadłościowego i ma na celu oddłużenie osoby zadłużonej poprzez umorzenie części bądź całości długów oraz możliwość spłaty wierzycieli z majątku dłużnika. Głównym celem upadłości konsumenckiej jest wsparcie dłużnika w przezwyciężeniu jego trudnej sytuacji finansowej oraz ochronę praw wierzycieli poprzez uporządkowane i sprawiedliwe uregulowanie zaległych należności. Właściwym sądem do rozpatrzenia wniosku jest sąd rejonowy, według  miejsca zamieszkania dłużnika. Warto podkreślić, że możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie jest korzystna dla każdej osoby mającej problemy finansowe. Należy też pamiętać, że nie w każdym przypadku uwolnimy się od wszystkich długów i po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, możemy zostać zobligowani do spłaty części swoich zobowiązań przez okres kilku lat.

Pomoc prawna na etapie ogłoszenia upadłości konsumenckiej:

  • Przygotowanie prawidłowego wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
  • Obsługa wniosku w systemie KRZ (Krajowy Rejestr Zadłużonych)
  • Doradztwo w zakresie sytuacji dłużnika i wybrania najlepszej ścieżki procesu ogłoszenia upadłości
  • Stała obsługa nad procesem ogłoszenia upadłości (gromadzenie dokumentacji, sporządzenie wniosku, procesowanie)
  • Reprezentacja klienta przeciwko (wierzycielom, komornikom, ZUS, US)
  • Negocjacje z wierzycielem w imienu dłużnika

Jak ogłosić Upadłość Konsumencką?

Upadłość Konsumencka dla osoby zadłużonej składa się z kilku etapów i jest rozłożona w czasie. Okres jaki trzeba poświęcić zależny jest od wielu czynników, najważniejsze z nich to: jaka jest wysokość i ilość długów, jaki jest rodzaj zobowiązań, na jakim etapie są czynności w sprawie (monity, windykacja, egzekucja komornicza), kompletności dokumentów, posiadany majątek, czynności prawne jakie dłużnik podjął w ostatnim czasie, sytuacja rodzinna dłużnika, sytuacja zdrowotna dłużnika, czy osoba zadłużona ma nałogi, stan zatrudnienia lub jego brak.

Po zgromadzeniu wszystkich informacji na temat sytuacji dłużnika, przygotowywany jest wniosek o upadłość konsumencką. Sąd dokonuje oceny sytuacji dłużnika, czy spełnia on warunki do przeprowadzenia upadłości konsumenckiej a następnie wydaje decyzje.

Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej sąd powoła syndyka, którego zadaniem będzie zarządzanie i spieniężenie majątku dłużnika. Syndyk będzie nadzorcą majątku upadłego, który wejdzie do masy upadłości, z którego będzie spłacał wierzycieli w czasie trwania postępowania upadłościowego. Upadły zobligowany jest do spłacania długów zgodnie z ustalonym planem spłaty wierzycieli.

Ostatnim etapem jest realizacja planu spłaty wierzycieli według ustalonego i zaakceptowanego przez strony postępowania i umorzenia pozostałych długów.

Jakie są zalety ogłoszenia Upadłości Konsumenckiej?

  • zakończenie prowadzonych działań egzekucyjnych,
  • zakończenie windykacji,
  • zakończenie działań komorników i firm windykacyjnych,
  • oddłużenie,
  • zadłużenie przestaje rosnąć (naliczanie odsetek, dodatkowe koszty),
  • rozpoczęcie nowego etapu w życiu bez długów,

Upadłość Konsumencka – jak pomagamy?

Kancelaria mecenas Lidii Makarskiej pomaga w skutecznym przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, zabezpieczeniu interesu prawnego klienta i wybór właściwej ścieżki na dalszym etapie procesu upadłościowego. Reprezentujemy klienta w sprawach o ogłoszenie upadłości, w sprawach toczących się postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komorników z upoważnienia wierzycieli, banków, urzędów skarbowych. Tworzymy pisma procesowe w toczących się postępowaniach (plan spłaty, wyłączeń z masy upadłości składników majątku), ocenę i analizę prawną pism uczestników postepowania upadłościowego (sądu, syndyka, wierzycieli, innych wnioskodawców).

Potrzebne dokumenty – Upadłość Konsumencka

W celu ustalenia stanu faktycznego, prosimy zabrać wszystkie dokumenty, które pozwolą nam ocenić stan zadłużenia, będą to dokumenty takie jak:

  • umowy kredytowe i pożyczkowe (umowa właściwa, załączniki, aneksy, harmonogram spłaty)
  • monity, wezwania do zapłaty, propozycje ugód, wypowiedzenie umów pożyczkowych i kredytowych,
  • wezwania sądowe, pozwy sądowe, nakazy zapłaty, wyroki sądowe,
  • pisma z ZUS oraz z Urzędu Skarbowego,
  • długi czynszowe, spółdzielcze, faktury, rachunki za gaz, wodę, prąd, media,
  • zaległe faktury, ponaglenia, umowy cesji wierzytelności,

Upadłość Konsumencka – Bydgoszcz, Toruń

Prowadzimy postepowania upadłości konsumenckiej dla dłużników z Bydgoszczy, Torunia i okolic.

Kancelaria Radcy Prawnego Lidia Makarska przygotowuje klienta do wszystkich etapów procesu złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Zaczynając od analizy stanu majątkowego dłużnika, poprzez ocenę stanu niewypłacalności, ustalenia wszystkich wierzycieli, zgromadzenia dokumentacji a kończąc na przygotowaniu kompletnego wniosku i złożenia go w systemie KRZ.

Nasza kancelaria prowadzi sprawy upadłości konsumenckiej dla mieszkańców Bydgoszczy, Torunia i okolic. Na podstawie zgromadzonych informacji oceniamy szanse i ryzyka a następnie przedstawimy możliwość osiągnięcia pożądanego celu. Posiadamy niezbędne doświadczenie w skutecznej pomocy naszym klientom czego dowodem jest 100% sukcesu naszych działań. Świadczymy wsparcie prawne (doradcze lub reprezentację w sądzie) dla klientów, którzy mają uwagi dotyczące propozycji planu spłaty jeżeli chodzi o wysokość uiszczenia comiesięcznych spłat czy planowanego okresu spłaty. Dzięki naszej pracy osiągamy wymierne rezultaty dla naszych klientów.

Kancelaria świadczy usługi prawne dla dłużników jak również wierzycieli, którzy mają trudności z wyegzekwowaniem należnych im środków. Kancelaria Radcy Prawnego Lidii Makarskiej świadczy usługi prawne mieszkańcom naszego regionu. Jeżeli mieszkasz w okolicy i potrzebujesz porady prawnej w sprawie upadłości konsumenckiej skontaktuj się z nami.

POTRZEBUJESZ POMOCY PRAWNEJ

W sprawach o zapłatę?

zadzwoń:
737 874 614

radca prawny Lidia Makarska

zdjęcie przedstawia pieniądze w banknotach na stole w nominałach: pięćdziesiąt złotych, dwieście złotych, sto złotych oraz drobne pieniądze w monetach, jeden złoty, pięć złotych, dwa złote

wezwanie do zapłaty, reprezentacja w sprawie, egzekucja

DLACZEGO WARTO ZWRÓCIĆ SIĘ DO PRAWNIKA O POMOC?

Wsparcie radcy prawnego dla Klienta indywidualnego polegać może na udzieleniu porady prawnej, sporządzeniu pisma lub umowy, analizie prawnej problemu.

Radca prawny zapewnia zastępstwo procesowe. Jako profesjonalista bierze udział w rozprawach, sporządza pisma procesowe oraz środki zaskarżenia.

Dla przedsiębiorcy pomoc profesjonalisty może okazać się jeszcze bardziej potrzebna. Niezliczona liczba przepisów oraz szybkość, z jaką zmienia się prawo utrudnia prowadzenie biznesu.

Drobne niedopatrzenie, niedoczytanie umowy, pochopne podpisanie dokumentu może pociągnąć za sobą poważne problemy prawne oraz znaczne straty finansowe.

FORMULARZ KONTAKOWY

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Rodzaj kontaktu

    Treść wiadomości


    ADRES SIEDZIBY

    UL. NARCYZOWA 2

    86-031 OSIELSKO


    RACHUNEK BANKOWY

    PKO Bank Polski S.A.

    72 1020 1475 0000 8602 0248 4350

    Copyright © 2024 Kancelaria Lidia Makarska Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl

    Umów poradę